Skupina Bohemia Energy pokračuje v růstu

 Energetická skupina Bohemia Energy, kterou tvoří společnosti Bohemia Energy, Comfort Energy, Europe Easy Energy, X Energie a Slovakia Energy, oznámila své hospodářské výsledky. V roce 2017 zaznamenala další růst, ke konci roku evidovala celá skupina 1 111 547 zákazníků, což je oproti předcházejícímu roku více než 6,5% nárůst.

Tržby skupiny meziročně vzrostly o 11 procent na 16,23 miliard Kč. Pozici největšího alternativního dodavatele energií v České republice si i nadále udržuje lídr skupiny, společnost Bohemia Energy.

„Po několika turbulentních letech jsme se v loňském roce zaměřovali především na interní konsolidaci a na posílení naší pozice jedničky na trhu. Přesto jsme ve všech směrech i nadále rostli,“ říká Jiří Písařík, jednatel Bohemia Energy a dodává: „Velmi pozitivně vnímáme, že ačkoli jsme vloni nerealizovali žádnou akvizici, podařilo se nám významně navýšit počet zákazníků na více než 1,1 milionu.“

Bohemia Energy vykázala další zisk.

Celá skupina svým zákazníkům v roce 2017 dodala 2,91 TWh elektřiny (+5 %) a 4,45 TWh plynu (+4 %). I v letošním roce budou mít její zákazníci jedny z nejvýhodnějších cen na trhu, ročně mohou ušetřit i více než jednu zálohovou platbu.

Lídr skupiny, společnost Bohemia Energy, navýšila v loňském roce tržby na 10,63 mld. Kč (+14 %) a v počtu zákazníků narostla o tři procenta. Elektřinu k 31. 12. 2017 odebíralo 384 780 zákazníků a plyn 191 593 zákazníků. Společnost Bohemia Energy si tak i nadále udržuje pozici největšího alternativního dodavatele energií v České republice.

V rámci skupiny na českém trhu nejvíce rostla společnost Comfort Energy, a to jak v počtu zákazníků, tak v tržbách. Počet zákazníků vzrostl na 118 990, což je téměř 22% meziroční nárůst, a tržby se navýšily o 15 procent na 0,86 mld. Kč.

Pozitivní růst zaznamenala i společnost X Energie, která se oficiálně stala pátým členem skupiny Bohemia Energy v prosinci 2016. Z pohledu počtu zákazníků zaznamenala v loňském roce téměř 9% nárůst na celkových 106 463 a z pohledu tržeb meziročně vzrostla o 10 procent na 1,28 mld. Kč.

Europe Easy Energy, která byla do skupiny začleněna rovněž v roce 2016, se dostala počtem zákazníků na 65 571 (+5 %). Tržby pak meziročně klesly o devět procent. Společnost v loňském roce zaznamenala skvělý úspěch, když se jí již podruhé podařilo zvítězit v aukci dodavatelů energií pořádané spotřebitelskou organizací dTest.

Velmi dobré výsledky si nadále udržuje Slovakia Energy, největší alternativní dodavatel energií na Slovensku. Reálné tržby společnosti v loňském roce vzrostly o 11 procent na celkových 95,5 mil. EUR. Při přepočtu na koruny je tento nárůst 5% na 2,44 mld. Kč, což je zapříčiněno vlivem posílení kurzu. Ve srovnání s předcházejícím rokem Slovakia Energy rovněž zaznamenala více než 8% nárůst v počtu zákazníků na celkových 244 150.

(redakce)

2 komentáře u „Skupina Bohemia Energy pokračuje v růstu

  1. Bezva, mám od nich elektřinu i plyn a ceny a jednání celkem solidní. Zatím neměním, uvidím až mi skončí fixace.

  2. Přes milion zákazníků, tak to už pěkně šlapou na paty velkým dodavatelům, to jsem ani netušil, že už jich mají tolik. Si pamatuji, že když jsem k Bohemia energy přestupoval já, tak tu firmu ještě ani nikdo neznal a všem co jsem to řekl, tak na mě čuměli, co jsem si to zas domů vymyslel. A podívejme se kam až to dotáhli..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *