Centropol zvýšil tržby na sedm miliard Kč

Dodavatel elektřiny a plynu Centropol Energy oznámil, že zvýšil loni meziročně tržby na 7,1 miliardy korun. V roce 2016 tržby této ústecké firmy činily 6,8 miliardy korun.

Koncem loňského roku dosahoval počet odběrných míst Centropolu přes 300 000. Z toho 246 500 bylo odběratelů elektřiny a takřka 55 500 odběratelů plynu. Za loňský rok se mezi dodavateli plynu ocitl Centropol na čtvrtém místě v počtu odběrných míst a stejnou příčku měl i mezi dodavateli elektřiny.

Podle šéfa vnějších vztahů Centropolu Aleše Pospíšila se firma snaží nabídnout konkurenceschopnou cenu elektřiny a plynu na trhu, ale i dostát tomuto závazku po dobu trvání smluvního vztahu. „Tímto směrem se ubírá i rozhodování při tvorbě cenových nabídek, kdy preferujeme jistotu a férovost ceny pro naše zákazníky před možnou spekulací a líbivou nabídkou nízkých cen komodity naší konkurence, třeba i za cenu spekulace či ztráty,“ uvedl Pospíšil.

Centropolu se v roce 2017 finančně dařilo.

Cenu elektřiny ani plynu společnost loni nezvyšovala. Hospodářský výsledek před zdaněním byl 28 milionů korun. „Výrazně jsme investovali do kamenných poboček a našich zaměstnanců. Současně bylo naší snahou efektivněji nastavit řízení ve firmě a zbavit se zbytečných nákladů,“ dodal. Firma v současné době zaměstnává zhruba 300 lidí.

(redakce)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *