Cena elektřiny roste. Řešením je fotovoltaická elektrárna

Finanční úspora, energetická soběstačnost, šetrnost k životnímu prostředí. To jsou nejčastější důvody, proč lidé uvažují o pořízení solárních systémů. Na trhu je v současnosti řada vhodných řešení, mezi nimi i to od společnosti Bohemia Energy nabízející možnost výkupu elektřiny.

Zájem o malé fotovoltaické elektrárny v České republice neustále roste. Toto zjištění vyplynulo z průzkumu společnosti Bohemia Energy, podle kterého uvažuje o pořízení malé střešní solární elektrárny více než polovina majitelů rodinných domů.

„Ze zkušenosti víme, že zájemci nejvíce preferují takové řešení, které jim přinese největší ekonomický efekt a zároveň zajistí určitou míru nezávislosti v případě, že se dodávky ze sítě přeruší,“ uvádí Libor Holub, obchodní ředitel Bohemia Energy.

Navíc si domácnosti mohou díky malým solárním elektrárnám část energie pro svou spotřebu vyrábět samy. Neméně zajímavých benefitem pak je, že se mohou zabezpečit proti krátkodobým výpadkům elektřiny z veřejné sítě a užívat si komfortu třeba i v době přírodních kalamit.

Solární elektrárna dokáže výrazně snížit cenu za elektřinu

Výkup přebytků zajišťuje Bohemia Energy skrze svůj produkt Bonus S-POWER. „Benefitem našeho řešení je, že pokud vyrobíte elektřiny více, než sami spotřebujete, za výhodných podmínek ji od vás odebereme a použijeme pro ostatní zákazníky, kteří ji v ten samý okamžik spotřebují. Vaši dodávku oceníme aktuální tržní cenou a peníze vám ukládáme na vašem zákaznickém účtu,“ říká Libor Holub z Bohemia Energy a dodává: „Můžete si to také představit jako virtuální baterii, kde se vámi dodaná elektřina ukládá v podobě peněz. Výhodou je, že nemusíte pořizovat skutečnou baterii. Peníze si pak ‘vyzvednete’ při pravidelném vyúčtování elektřiny. Chcete-li si však vámi vyrobenou elektřinu ponechat na dobu, kdy ji budete potřebovat, můžete si zvolit řešení s bateriovým úložištěm.“

Výše odměny za přebytky je stanovena na základě velkoobchodních cen a podle skutečné dodávky přebytku vyrobené elektřiny do sítě. Zákazník tak získá maximálně atraktivní cenu, která může v danou chvíli být. O nic se přitom nemusí starat. Informaci o tom, kolik elektřiny domácnost spotřebovala ze sítě, kolik za ni zaplatí, kolik přebytečné elektřiny majitel elektrárny naopak dodal obchodníkovi a kolik za ni obchodník zaplatí, se každý dozví na pravidelné měsíční vyúčtovací faktuře.

(redakce)

1 komentář u „Cena elektřiny roste. Řešením je fotovoltaická elektrárna

  1. Bydlím sice v bytovém domě, ale už jsem viděl, že to mají i tyto bytové domy instalované na střeše. Podle mě zajímavé řešení, jak v dnešní době stoupajících cen za energie ušetřit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *